До уваги одержувачів компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги

Дата: 08.11.2022 16:17

З 01.01.2023 року припиняється виплата деяких видів компенсацій особам які здійснюють догляд за родичами похилого віку або особами, які не здатні до самообслуговування, а саме:

- компенсаційна виплата непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I  групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку  (відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 26.07.1996 № 832 “Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян”, яка втратила чинність 23.03.2019 року).

- компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 № 558«Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які на дають соціальні послуги», яка  втратила  чинність  25.09.2020 року).

Вказана компенсація сьогодні надається у розмірі, що розраховувався у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму без урахування середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

Законодавством України передбачено можливість оформлення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі , затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 року № 859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі».

Компенсація призначається фізичній особі , яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі, без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг, особам із числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права, обов’язки та є:

• особами з інвалідністю I групи;
  • дітьми з інвалідністю;
  • громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями;
  • невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися;
  • дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги відповідно до переліку тяжких захворювань, розладів, травм, станів, що дають право на одержання державної допомоги на дитину, якій не встановлено інвалідність, надання такій дитині соціальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1161 .

Для отримання додаткової інформації звертайтесь до відділу надання адміністративних послуг соціального характеру управління соціального захисту населення Тульчинської міської ради каб.114 або до старостинського округу Тульчинської міської територіальної громади за місцем проживання особи, яка потребує догляду.