КУ "Центр надання соціальних послуг" Тульчинської міської ради

Дата: 19.10.2022 12:44

Фото без описуВідділення соціальної роботи КУ ЦНСП Тульчинської міської ради надає послугу соціальна профілактика.

СОЦІАЛЬНА ПРОФІЛАКТИКА

Це – соціальна послуга, що має попередити, обмежити та зупинити негативні соціальні та особистісні явища. Фахівці складають індивідуальний план або профілактичну програму для людей, яким треба змінити небезпечну поведінку на таку, що мотивує до здорового способу життя (часто для людей, які мають залежність).

Існує 3 види соціальної профілактики: первинна (якщо проблема або негативне явище в людини, яка звертається, ще не сформовані); вторинна (якщо існує високий ризик розвитку проблеми); третинна (якщо проблема або негативне явище вже існує і завдає негативних наслідків).

Для кого ця послуга?

для людей, яким треба змінити небезпечну поведінку на таку, що мотивує до здорового способу життя;

для людей, яким треба профілактика, реабілітація, програма замісної чи антиретровірусної терапії;

для людей, яким треба зробити тести на ВІЛ та ІПСШ;

для людей, яким потрібні рекламно-інформаційні матеріали, індивідуальні засоби (зокрема, шприци, презервативи).

Що роблять фахівці послуги?

складають індивідуальний план або профілактичну програму, зважаючи на потреби людини, яка звернулась;

попереджують про загострення проблем, які існують, і намагаються уникнути їх;

мотивують людей, які звернулись, до зміни поведінки;

мінімізують ризик повторення (рецидиву) проблем або негативних явищ;

допомагають людям, які зазнали негативних наслідків, адаптуватися, інтегруватися та ресоціалізуватися.

Також людям, які звернулися за послугою, проводитимуть профілактику, показуючи соціальну рекламу, інформаційноосвітні матеріали, лекції, відеолекторії, проводячи бесіди (групові та індивідуальні), семінари, тренінги, тощо.

Надавачем соціальної послуги соціальна профілактика є КУ "Центр надання соціальних послуг" Тульчинської міської ради.

Отримати послугу можна за адресою м. Тульчин, пров. Брацлавський, 6