Фінансовим управлінням Тульчинської міської ради розроблено та затверджено Інструкцію з підготовки бюджетних запитів головними розпорядниками бюджетних коштів до проєкту бюджету громади на 2023 рік

Дата: 21.09.2022 12:06

На виконання Плану заходів з підготовки проєкту бюджету Тульчинської міської територіальної громади на 2023 рік фінансовим управлінням Тульчинської міської ради розроблено та затверджено Інструкцію з підготовки бюджетних запитів головними розпорядниками бюджетних коштів до проєкту бюджету громади на 2023 рік, затверджену наказом фінансового управління Тульчинської міської ради № 5 від 21.09.2022 року.

З метою здійснення своєчасного та якісного планування бюджету громади головним розпорядникам коштів доручено забезпечити складання бюджетних запитів на 2021-2023 роки та подання їх до фінансового управління міської ради для аналізу та розробки проєкту рішення «Про бюджет Тульчинської міської територіальної громади на 2023 рік».

Негативний вплив воєнних дій на території України та неможливість визначити наслідки російської агресії унеможливлюють розроблення реалістичних прогнозів та, як наслідок, бюджетних показників на середньостроковий період. За рекомендаціями Міністерства фінансів України складання бюджетних запитів здійснюється на плановий 2023 рік.

Для збалансування показників місцевих бюджетів при складанні проєктів місцевих бюджетів доцільно:
- провести оптимізацію витрат шляхом виключення непріоритетних та неефективних витрат, насамперед тих, що не забезпечують виконання основнихфункцій і завдань головного розпорядника;
- забезпечити неухильне дотримання вимог частини четвертої статті 77 Бюджетного кодексу України;
- не допускати включення до проєкту місцевого бюджету на 2023 рік видатків на нові місцеві програми чи ті, термін дії яких закінчується у 2022 році, у разі їх не затвердження в установленому порядку.