Тульчинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ

? Я народилася 27 липня 1965 року, маю 35 років трудового стажу. Із 25 вересня 1990-го живу в зоні гарантованого добровільного відселення, маю відповідне посвідчення. Чи маю я право на призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку? Якщо так, то в якому році?

10:32 11.01.2019

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ: ПЕНСІЙНА СОЛІДАРНА СИСТЕМА

?? У солідарному рівні пенсійної системи беруть участь усі офіційно працевлаштовані громадяни України - для цього не потрібно писати заяв, або брати довідки. Разом із тим, незнання певних процесів призводить до недбалого ставлення людей до своїх прав, що призводить до їх порушень, тому детально розберемо основні принципи роботи солідарного рівня пенсійної системи України.

10:31 11.01.2019

ЗАПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ

? Я одержую пільгову пенсію за Списком № 1. Прошу роз’яснити, як нараховується пенсія за роботу з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці.

09:39 03.01.2019

ЗАПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ

?? Я народилася 13.11.1961 р., на час досягнення віку 60 років мій стаж становитиме 22 роки. Чи зможу я оформити пенсію за свого чоловіка, який помер у 2015 році та мав стаж 35 років?

10:47 27.12.2018

ПРОЙШЛИ НАВЧАННЯ ЖЕСТОВОЇ МОВИ

Жестова мова — це вид спеціального письма, який дає змогу позначати цілі слова, а також літери алфавіту певними жестами. Жестову мову для обміну інформацією використовують як люди з вадами голосових зв'язок та слуху, так і люди без таких вад.

16:05 18.12.2018

Який вік виходу на пенсію багатодітних матерів? Чи належать до них жінки, які народили трьох або чотирьох дітей?

Умови призначення пенсії багатодітним матерям визначено пунктом 1 статті 115 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Зокрема, право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років мають жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, за наявності не менше 15 років страхового стажу. Жінки, які мають трьох або чотирьох дітей, не належать до тих, кому законодавство надає право на призначення дострокової пенсії за віком.

10:29 06.12.2018