A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Тульчинська міська об'єднана територіальна громада
Вінницька область, Тульчинський район

Тульчинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області

ЗАПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ

? З 18 листопада 2017 року одержую пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». До цієї дати одержував пенсію, обчислену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», як колишній працівник органів внутрішніх справ. Чи маю я право на перерахунок і виплату пенсії за період із 1 січня 2016 року по 17 листопада 2017 року? ?? Для здійснення перерахунку пенсії та її виплати за період із 1 січня 2016 року по 17 листопада 2017 року в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, Ви маєте звернутися до відповідного органу Пенсійного фонду із заявою про поновлення виплати пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

15:22 06.02.2019

ЗАПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ

? Я народилася в червні 1962 року, маю 31 рік страхового стажу, виховала трьох дітей. У якому віці я матиму право на пенсію за віком? ?? Відповідно до абзацу першого статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та за наявності страхового стажу не менше як 15 років по 31 грудня 2017 року. ?? Із 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу від 25 до 35 років (у 2018 — 25 років, у 2019 — 26 років та ін, у 2028 — 35 років). ?? Ви досягнете пенсійного віку 60 років у 2022 році. Необхідний страховий стаж для Вас становитиме не менше як 29 років. ?? Отже, за наявності 31 року страхового стажу право на пенсію за віком Ви набудете після досягнення віку 60 років. ?? Чинне законодавство не передбачає призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку матерям, які народили трьох дітей. ?? Одночасно повідомляємо, що за період до 01.01.2005 р. час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми до досягнення кожною дитиною трирічного віку зараховують до страхового стажу на підставі записів у трудовій книжці та свідоцтв про народження дітей. Із 01.01.2005 р. до страхового стажу зараховують період отримання допомоги для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або допомоги при народженні дитини на підставі даних системи персоніфікованого обліку.

15:21 06.02.2019

Чи повинен пенсіонер повідомляти про працевлаштування?

Якщо пенсіонер працює, це впливає на його право на доплати, надбавки, підвищення, а також перерахунки пенсії в разі зміни прожиткового мінімуму. Тому пенсія пенсіонера, що працює або здійснює підприємницьку діяльність, буде іншою.

09:18 05.02.2019

ЗАПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ

? Мені 19 років. Одержую пенсію в разі втрати годувальника, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Із 1 вересня 2017 року навчаюсь в інституті за денною формою навчання. Із лютого поточного року планую змінити форму навчання на заочну. Чи матиму я право під час навчання на заочній формі на одержання пенсії в разі втрати годувальника?

09:16 05.02.2019

Будьте мобільними! Налаштовуйте он-лайн сервіси від Пенсійного фонду України! (кабінет страхувальника, смс-інформування, довідки з QR-кодом)

Поліпшення якості обслуговування громадян – одне з ключових завдань органів Пенсійного фонду України, для виконання якого створюються нові сервіси та можливості для наших громадян. Так, з жовтня поточного року запроваджено новий сервіс надання електронних документів. Для роботодавців з’явилась можливість самостійно отримувати електронні довідки про страховий стаж та відповідно сплату страхових внесків за своїх працівників. З метою нарахування лікарняних, зокрема для підтвердження страхового стажу, надається довідка “Дані про трудовий та страховий стаж” додаток 9, яка формується за весь період роботи застрахованої особи та відображає загальний трудовий та страховий стаж особи. Пенсійним фондом доопрацьовано даний сервіс, тож роботодавець може замовити Додаток 9 та отримати його за 5 хвилин від імені юридичної особи. Сервіс орієнтований на користувачів веб-порталу ПФУ, які увійшли на портал за допомогою електронного цифрового підпису. Варто зазначити, що сервіс є абсолютно безкоштовним і може бути корисним кожному роботодавцю. Таким чином, страхувальник зможе отримати на веб-порталі інформацію про страховий стаж своїх працівників, що необхідно при нарахуванні лікарняних, дистанційно, не відвідуючи органи ПФУ.

11:46 04.02.2019

ДО УВАГИ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ТА ФОП, ЩО МАЮТЬ БОРГ ЗІ СПЛАТИ ЄДИНОГО ВНЕСКУ!

Заборгованість з єдиного внеску ставить під загрозу своєчасність виплати пенсій, які для значної частини громадян є основним джерелом доходів, а також призводить до не зарахування працівникам підприємств страхового стажу при виході на пенсію. Тому погашення заборгованості суб’єктами господарювання з єдиного соціального внеску, який формує дохідну частину Пенсійного фонду України тому на особливому контролі. Також звертає увагу, несплачена сума стає податковим боргом та відбувається нарахування 20% штрафної санкції (п.2 частини одинадцятої ст. 25 Закону № 2464). На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотків суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Причому на такі борги термін позовної давності не розповсюджується.

11:22 04.02.2019

Єдиний соціальний внесок

Із внесенням змін до законодавства про пенсійне забезпечення вагомого значення набув страховий стаж. Саме наявність необхідних років страхового стажу визначає право особи на пенсійне забезпечення. Страховий стаж це період, за який сплачувались внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у розмірі не менше мінімального. Для зарахування фізичним особам-підприємцям повного місяця до страхового стажу необхідно сплачувати ЄСВ в сумі, не меншій мінімального страхового внеску, а також не забути подати річну звітність про нарахування ЄСВ. Вкотре наголошуємо, що період, за який наявна заборгованість з єдиного соціального внеску, не буде зарахованим до страхового стажу до повного погашення боргу. Шановні підприємці та юридичні особи, в яких наявний борг зі сплати ЄСВ - сплатіть свої борги!!! Зробіть правильну "інвестицію" в своє майбутнє та майбутнє найманих працівників, що працювали у вас!!!

11:14 04.02.2019

ПОРЯДОК ВІДШКОДУВАННЯ ПЕНСІЙНОМУ ФОНДУ ПІЛЬГОВИХ ПЕНСІЙ

Платниками збору з відшкодування витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах є юридичні особи незалежно від форм власності, фізичні особи - підприємці, а також філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади (крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України ).

10:23 31.01.2019

gromada.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь