ПРИВАТНИЙ МУЗЕЙ - АПТЕКА

У місті Тульчин на Вінниччині колишній військовий відкрив музей- аптеку. Експозиція нараховує більше 600 експонатів, найстарший із них датується 1862 роком.

Ідея створення закладу належить лікарю, краєзнавцю, військовому у відставці Івану Зелюку. Під час реконструкції однієї із аптек у селі Кирнасівка Тульчинського району виявили на глибині двох метрів старовинні товкачики, ступки, пляшечки, грязьові банки чи уламки лікарського посуду.

"У Тульчині я придбав приміщення під магазин, але згодом місцеві старожили розповіли, що після революції у цьому приміщенні була аптека, потім із неї зробили якусь контору, згодом господарську будівлю, пізніше магазин, розповідає Іван Зелюк. Ми досліджували чимало документів, потім з'явилася ідея створити власну колекцію аптечного антикваріату".

Приміщення, у якому знаходиться музей часів Потоцьких та є пам'яткою архітектури місцевого значення. Тут є велика колекція металевих, латунних, бронзових, чавунних ступ, різноманітні баночки, пляшечки, штангласи, а ще аптечні рецепти. Найстарший із них датований 1862 роком. Збирали виставку із приватних колекцій, чимало тут і подарунків.

Єдиний у Вінницькій області музей-аптека працює щоденно за адресою:

вул. Миколи Леонтовича, 17/1, на першому поверсі.