У «червоній» зоні на 50% збільшено нормативи для нарахування субсидій на газ

Дата: 22.11.2021 15:50

З 18 листопада 2021 року на території Вінниччини запроваджено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусної інфекції. Відтак, розрахунок житлових субсидій, зокрема на газ, для соціально незахищених жителів області проводиться з урахуванням збільшених на 50% соціальних нормативів.
Ці нормативи визначено постановою Кабінету міністрів України від 6 серпня 2014 року № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» (зі змінами). Навесні 2020 року окремі нормативи на житлово-комунальні послуги були збільшені на 50%.

Зокрема, соціальні нормативи для користування послугами з постачання та розподілу природного газу:
• за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання – 3,3 куб. метра на одну особу на місяць;
• за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача – 5,4 куб. метра на одну особу на місяць;
• за наявності газової плити та газового водонагрівача – 10,5 куб. метра на одну особу на місяць.
Детальніше ознайомитись з інформацією щодо нарахування субсидії можна в органах соцзахисту за місцем проживання. Але у ТОВ «Вінницягаз Збут», що працює під брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ», наголошують, що споживачі з боргами за комуналку оформити субсидію не зможуть.

«Станом на 22.11.2021 понад 77 тисяч побутових клієнтів ТОВ «Вінницягаз Збут», отримують субсидії. Проте майже 18,5 тисяч субсидіантів ризикують залишитися без держпідтримки, бо мають борги за газ ще з попереднього опалювального сезону. Ми закликаємо потенційних отримувачів субсидій відповідально ставитись до вчасних розрахунків за спожите поливо. Оскільки наявність простроченої заборгованості за комуналку чи накопичення боргу (сумарно за всі послуги) у розмірі понад 340 грн, може призвести до втрати субсидії», – зауважує директор «Вінницягаз Збут» Василь Сопільник.

ТОВ «Вінницягаз Збут» дякує споживачам, котрі вчасно розраховуються за газ та нагадує, що в період пандемії краще здійснювати оплату за спожите паливо за допомогою онлайн сервісів:
• Особистий кабінет 104.ua;
• Viber/Telegram-боти 7104ua;
• Мобільні додатки 104 Mobile для Android та 104 Mobile light для iOS.
Нагадаємо, розраховуватися за блакитне паливо споживачам потрібно щомісяця до 25 числа. Ціна газу за річними тарифами від ТОВ «Вінницягаз Збут» зафіксована і становить 7,99 грн за кубометр. Річні тарифи діють до 30 квітня
2022 року.

Пам’ятайте, що вчасні розрахунки за використаний енергоресурс – запорука тепла й затишку у ваших домівках.
ТВІЙ ГАЗЗБУТ. Надійний та зручний для кожного.