Командно-штабне тренування у Тульчинській громаді

Дата: 22.10.2021 11:59

Фото без описуВідповідно до Плану основних заходів цивільного захисту області на 2021 рік, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 19 січня 2021 року № 38, 21 жовтня на території Тульчинської громади Департаментом з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Вінницької обласної адміністрації проведено командно-штабне навчання з органами управління Тульчинської міської ланки територіальної громади обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту на тему: «Переведення цивільного захисту району та територіальної громади з мирного на воєнний стан. Захист населення і території району та територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру».

До участі у тренуванні було залучено особовий склад Тульчинської  міської ланки територіальної громади територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту та представники департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації.

Керівником тренування було призначено заступника начальника управління, начальника відділу планування, оповіщення та забезпечення діяльності мережі пунктів управління департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Циркун З.М.

У ході штабного тренування відпрацьовано:

•  переведення цивільного захисту з режиму функціонування у мирний час на режим функціонування в особливий період у ступінь готовності «Повна готовність»;
  • організацію укриття населення , розміщення та всебічного життєзабезпечення населення, яке підпадає під ураження при раптовому нападі супротивника;
  • дії керівного складу цивільного захисту громади з організації і проведення рятувальних робіт у ході ліквідації наслідків авіаційного  ураження об’єктів інфраструктури та надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути  в особливий період.

Під час  проведення здійснено:

• оповіщення та збір органів управління Тульчинської міської ланки територіальної громади обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту;
  • розгортання та зайняття робочих місць у  пункті управління, організація цілодобової роботи органів управління цивільним захистом робочих груп Тульчинської міської ради;
  •  відпрацювання змодельованої ситуації зіткнення двох автомобілів з ліквідацією пожежі, розгортання  сортувальних майданчиків для надання екстреної медичної допомоги, виявлення африканської чуми свиней на території громади, розгортання та організація роботи приймального пункту евакуації та будівлі для тимчасового розміщення евакуйованого населення та захисної споруди цивільного захисту.

Заслухано керівників спеціалізованих служб щодо виконання заходів плану цивільного захисту на особливий період.

Відпрацювано проєкти розпоряджень  міського голови та інші нормативні документи щодо організації укриття населення , розміщення та всебічного життєзабезпечення , евакуаційних заходів, переведення цивільного захисту на режим функціонування в особливий період.

Під час підведення підсумків штабного навчання, керівником навчань Циркун З.М. було дано позитивну оцінку діям Тульчинської міської ланки обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту та керівнику Тульчинської громади Весняному В.М.,  відповідно до поставлених завдань Плану основних заходів цивільного захисту області.