До уваги юридичних осіб!

Дата: 21.09.2021 11:45

До уваги юридичних осіб!Центр надання адміністративних послуг повторно повідомляє: У зв'язку з набранням чинності наказу Міністерства фінансів України від 19 березня 2021 року № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності» всі юридичні особи, щодо яких в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань мають міститися відомості про кінцевих бенефіціарних власників (КБВ), мають подати державному реєстратору документи для оновлення відомостей про КБВ.

У період до 10 жовтня 2021 року необхідно подати державному реєстратору документи, передбачені Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань»:
•    заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) - форма 2 або заяву щодо державної реєстрації юридичної особи - громадського формування - форма 4;
•    структуру власності за формою та змістом відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 19 березня 2021 року № 163;
•    витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні її місцезнаходження, - у разі коли засновником юридичної особи є юридична особа - нерезидент;
•    нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, - для фізичної особи - нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, - для фізичної особи - резидента.

У разі подання державному реєстратору інформації про КБВ у період до 10 жовтня 2021 року адміністративний збір не буде справлятися.
Разом з тим, у разі одночасного внесення інших змін до відомостей Єдиного державного реєстру про юридичну особу чи після 10 жовтня 2021 року, адміністративний збір буде справлятися у розмірі, встановленому статтею 36 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Відповідно до частини 6 статті 16611 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність тягнуть за собою накладення штрафу на керівника юридичної особи або особу,
уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 51000 грн.).