Важлива інформація для бізнес-спільноти

Дата: 06.07.2021 09:31

УВАГА! Бізнес-спільнота та громадськість, запрошуємо пройти опитування та  зробити свій вклад для важливих змін у громаді! - Сіверська міська радаВідділ Центр надання адміністративних послуг Тульчинської міської ради інформує про те, що у зв’язку з набранням чинності Наказу Міністерства фінансів України № 163 від 19.03.2021 року «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності» , з 11.07.2021 по 11.10.2021 р. Усі юридичні особи (окрім політичних партій, структурних утворень політичних партій, професійних спілок, їх об’єднань, організацій профспілок, передбачених статутом профспілок та їх об’єднань, творчих спілок, місцевих осередків творчих спілок, організацій роботодавців, їх об’єднань, адвокатських об’єднань, торгово-промислових палат, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, релігійних організацій, державних органів, органів місцевогосамоврядування, їх асоціацій, державних та комунальних підприємств, установ, організацій) мають зазначити в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань інформацію про свого кінцевого бенефіціарного власника в обсязі, визначеному Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї массового знищення», шляхом подання до державного реєстратора наступних документів:

• заява форма 2;
  • структура власності юридичної особи (зразки складання опубліковано на офіційному сайті Міністерства фінансів України)
  • витяг, виписка чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні її місцезнаходження - у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа – нерезидент;
  • нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, - для фізичної особи - нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру (паспорт у формі книжечки), - для фізичної особи – резидента;

Протягом встановленого Законом тримісячного строку адміністративний збір за подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника не стягується.

Додатково повідомляємо, що статтею 17¹ Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» передбачено щорічне підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника, починаючи з наступного року з датидержавної реєстрації юридичної особи, протягом 14 календарних днів, яке вступає в силу з 01.01.2022 року.

Для цього юридична особа кожного року протягом 14 календарних днів з дати своєї державної реєстрації надаватиме державному реєстратору :

• заяву форми 6;
  • структуру власності юридичної особи ;
  • витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні її місцезнаходження - у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа – нерезидент;
  • нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, - для фізичної особи - нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру (паспорт у формі книжечки), - для фізичної особи – резидента.

Звертаємо увагу , що відповідно до ч. 6 ст. 166 - 11 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору передбаченої Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи - тягнуть за собою накладення штрафу на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), від однієї тисячі до трьохтисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.