Тульчинська міська об‘єднана територіальна громада зайняла четверте місце по Україні в загальному рейтингу фінансових показників за І півріччя 2019 року в групі ОТГ понад 15 тис.жителів.

Дата: 16.08.2019 14:50

Фото без описуЕксперти аналізували дані у розрізі чотирьох показників, що характеризують фінансові аспекти діяльності 96-ти об‘єднаних територіальних громад України із чисельністю населення понад 15 тис.жителів

1) Власні доходи на 1 мешканця - 2877 грн. (9 місце).  Цей показник характеризує фінансовий потенціал ОТГ, спроможність забезпечувати громаду за рахунок ресурсів, які генеруються виключно на її території. Середній показник по Україні становить 2129 грн.

2) Рівень дотаційності бюджету – 5,7% (2 місце), що показує залежність від дотаційних ресурсів з державного бюджету.

3) Питома вага видатків на утримання апарату управління у власних ресурсах – 13,0% (14 місце).

4) Питома вага заробітної плати у видатках загального фонду – 67,5% (18 місце). Обсяги видатків, спрямованих на виплату заробітної плати з нарахуваннями відображають спроможність ОТГ забезпечувати соціально-економічний розвиток. Середній показник по Україні становить 74,8%.

На підставі проведеного аналізу експерти висловили думку, що одним із оптимальних варіантів подальшого розвитку для громад є створення більшої за площею і чисельністю ОТГ. Таке об’єднання дасть можливість оптимізувати територіальну структуру місцевих рад, підвищити ефективність управління територією, покращити інвестиційну привабливість (за рахунок більшої території та більшої кількості трудових ресурсів) та підвищити рівень доцільності капіталовкладень у громаду.

Джерело https://decentralization.gov.ua/news/11434