Сигнальне повідомлення

Дата: 04.06.2019 10:37

Фото без описуСигнальне повідомлення ,  щодо льоту метеликів чортополохівки (сонцевик будяковий),  до кінця тижня в ряді районів (Бершадський, Хмільницький ,Тульчинський) на посівах сої було виявлено відроджених личинок шкідника молодших та середніх віків. А в Козятинському районі було виявлено мігруючих в пошуках поживи личинок старших віків (на фото).

В зв’язку з цим необхідно терміново обстежити площі сої, соняшнику, буряків, квасолі, гороху, томатів, насадження яблуні, винограду, можливо, інших культур і надалі регулярно їх обстежувати з періодичністю раз на кілька днів.

В разі виявлення личинок чортополохівки необхідне проведення заходів захисту – крайових або суцільних обробок дозволеними Переліком до використання в Україні на відповідних культурах проти листогризучих шкідників, інсектицидами, суворо дотримуючись регламентів застосування препаратів, вимог санітарної безпеки, охорони праці та навколишнього середовища!

За відсутності встановленого економічного порогу шкідливості слід користуватися ЕПШ для листогризучих совок (цукрові буряки – 2-3 гус./м² для І покоління і 5—6 гус./рослину для другого, соняшник – 8-10 гус./м², соя – 1-3 гус./м², яблуня – 10-15% пошкоджених листків). Необхідно враховувати здатність гусениць швидко пересуватися в пошуках поживи.

Начальник управління                                                                   Володимир

фітосанітарної безпеки                                                        БАЖАНОВСЬКИЙ