Дата: 24.05.2019 10:36

Фото без описуЗагони швидкого реагування Червоного Хреста працюють в усьому світі під назвою RDRT (Regional Disaster Response Teams).

У 1995 році загін швидкого реагування був заснований при Товаристві Червоного Хреста України. До 2014 року він фокусувався на підготовці спеціалістів з розгортання наметових таборів для біженців.

Починаючи з 1 грудня 2013 року, а саме протистояння мітингувальників і силовиків на вулиці Банковій у Києві, почали активну роботу волонтери київського загону швидкого реагування. Протягом всього Майдану більше 50 волонтерів надавали допомогу всім учасникам конфлікту у відповідності до принципів Червоного Хреста та норм гуманітарного права. Були єдиною недержавною організацією, яка надавала допомогу по обидві сторони протистоянь..

Протягом 2015 року засновуються осередки майже в усіх великих містах України:

Одеса, Донецьк, Луганськ, Харків, Запоріжжя, Тернопіль, Київ, а також Дебальцеве, Маріуполь та інші міста, де волонтери та співробітники Червоного Хреста перебували в епіцентрах трагічних подій і надавали допомогу, часто – з ризиком для власного життя.

Наразі у Товаристві – 28 підрозділів загонів швидкого реагування (загонів чи ланок загонів) у більшості областей України. Вони складаються з 453-х навчених членів загонів (волонтерів та, іноді, співробітників), які мають необхідне обладнання та транспорт. Також у ТЧХУ є наметовий табір на 100 постраждалих, який може за необхідності бути розширений до 250 осіб, та 2 польові кухні.

Напрями діяльності загонів швидкого реагування:

? надання постраждалим першої допомоги;

? надання першої психологічної допомоги;

? допомога при евакуації населення, зокрема, маломобільних осіб;

? допомога аварійно-рятувальним службам під час ліквідації наслідків НС;

? участь у рятувальних роботах;

? організація таборів для евакуйованих;

? визначення найнеобхідніших потреб постраждалих і їх забезпечення;

? ведення обліку постраждалих;

? доставка та розподіл гуманітарної допомоги.

Сторінка в мережі фейсбук Загони швидкого реагування ТЧХ України

Сторінка Червоний Хрест Вінницької області https://www.facebook.com/VinnytsiaRedCross

Більш детально про організацію на нашому сайті http://vn.redcross.org.ua/

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)