Музейні успіхи

Дата: 17.05.2019 15:55

Фото без описуЗ нагоди відзначення Міжнародного  дня  музеїв, який святкується кожного року 18 травня, у смт. Вороновиця Вінницької області на території музею авіації  Можайського  16 травня  2019 року  відбувся  обласний фестиваль- конкурс  музейних міні – експозицій на тему: « Вони прославили наш край».

Тульчинський краєзнавчий музей прийняв участь у фестивалі – конкурсі та представив  міні – експозицію на тему: « Культурна спадщина України в постатях Тульчинщини», яка була  присвячена 3-м видатним особистостям, дотичним до нашого краю.

Міні – експозицію представляла науковий співробітник музею:      Луценко Галина Володимирівна.

Анатолій Свидницький, Кость Широцький, Микола  Леонтович – всі вони вийшли із родин священників, всі вони навчались в Камянець -  Подільській  духовній  семінарії, кожний із них мав свій творчий шлях.

Та  їх обєднала безмежна любов до України  та українського народу. Етнографічний нарис « Великдень на Поділлі»

А. Свидницького, безліч наукових досліджень життя та побуту українців К. Широцького, глибоке  розуміння української душі через пісню М. Леонтовича  – все це є своєрідним генетичним кодом нашого народу який розкрили ці великі постаті України.

До уваги відвідувачів, учасників конкурсу та журі  були представлені музейні предмети « Убранство украинского дома» К. Широцького (Київ 1914 рік), нотні збірки із особистої колекції М.Д. Леонтовича, зразки українських вишивок 19 ст, унікальна  вишита сорочка,  улюблений музичний інструмент М.Д. Леонтовича – цитра, дорожня валіза М. Леонтовича та інші.

В конкурсі  також приймав Тиманівський народний краєзнавчий музей – завідувач Вовк Ніна Олександрівна,  з міні – експозицією, яка була присвячена  двічі Герою Соціалістичної Праці Желюку П.О. Дана експозиція була відзначена дипломом – номінацією та подарунком.

У фестивалі – конкурсі приймали участь 27 музеїв області. Кожний отримав нагороди та цінні подарунки.

За  змістовне розкриття теми Тульчинський краєзнавчий музей було нагороджено дипломом  та цінним подарунком за зайняте 2-ге місце в обласному конкурсі міні – експозицій 2019 року.

Ми знаходились серед друзів, однодумців, музейників, атмосфера була творча, що дало нам змогу  здобути перемогу.

18 травня 2019 року з нагоди Міжнародного Дня музеїв для відвідувачів буде працювати музей – квартира М.Д. Леонтовича. Запрошує всіх  бажаючих долучитися до сторінок минулого, які формують наше майбутнє.

В.о. директора музею:    Лукашенко С.І.