Як замовити паспорт громадянина України нового зразка ВПЕРШЕ (по досягненню 14-річного віку)

Дата: 19.04.2019 16:08

ВІДДІЛ ТУЛЬЧИНСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ІНФОРМУЄ

Загальна інформація про паспорт громадянина України у формі ID картки:

1. Паспорт громадянина України нового зразка – це і є ID-картка, основний документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
  2. Відповідно до нового законодавства України кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина
  3. Подання документів на оформлення паспорта громадянина України відбувається особисто заявником (особа, яка досягла 14 років);
  4. Оформлення паспорта громадянина України вперше можливе, виключно, за місцем проживання особи;
  5. Паспорт громадянина України, що оформляється вперше, видається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення на його отримання;
  6. За згодою особи можуть вноситись відбитки пальців рук до безконтактного електронного носія, що міститься у паспорті;
  7. Особи, які не досягли 18 років, отримують паспорт строком дії на 4 роки, після чого необхідно отримувати паспорт громадянина України повторно.

Де оформити паспорт громадянина України по досягненню 14-річного віку.

Потрібно звернутися до одного з Центрів обслуговування громадян «Паспортний сервіс», що має право приймати документи від осіб, у яких місце проживання знаходиться за місцем розташування Центру. Також більш детальнішу інформацію можна дізнатися за телефоном

Call–центр: (044) 225-4-225

Які документи потрібно надати на оформлення паспорта громадянина України по досягненню 14-річного віку:

1. Оригінал свідоцтва про народження заявника;
  2. Довідку про присвоєння РНОКПП (ідентифікаційний код) заявника або повідомлення про відмову від його прийняття – у разі наявності такого документа;
  3. Оригінали паспортів громадянина України батьків;
  4. У разі зміни імені або прізвища заявника на протязі життя – оригінал свідоцтва про зміну імені;
  5. Довідку про реєстрацію місця проживання/перебування;
  6. Оригінал власного закордонного паспорту або закордонний паспорт/ID-картку/паспорт громадянина іноземної держави одного з батьків – для правильного відтворення прізвища дитини латиницею.
  7. Довідку про реєстрацію особи громадянином України - у разі, якщо батьки чи один із батьків заявника на момент його народження були іноземцями або особами без громадянства, або у разі набуття заявником громадянства України на території України;
  8. Довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи заявника - для внутрішньо переміщених осіб;

(1) - Довідка про реєстрацію місця проживання/перебування - замовляється законним представником (одним з батьків) за зверненням до ЦНАПу (центру надання адміністративних послуг).

Для отримання довідки законним представником (одним з батьків)  про реєстрацію місця проживання з собою необхідно мати:

-        Власний паспорт громадянина України;

-        Свідоцтво про народження дитини.

За для пришвидшення отримання довідки про реєстрацію місця проживання/перебування рекомендовано попередньо звернутися до ЖЕК або ОСББ для отримання Форми № 16 та надати довідку або будинкову книгу до ЦНАПу(тоді у Вас є всі шанси отримати довідку за 1 день в іншому випадку, цей процес може розтягнутися й на місяць).

(2) - Довідка про реєстрацію особи громадянином України – замовляється у територіальному підрозділі Державної міграційної служби України за місцем проживання.

Для цього з собою необхідно мати:

• Власний паспорт громадянина України;
  • Свідоцтво про народження дитини;
  • Дві однакові фотокартки (35х45 мм) дитини.

Потрібно звернути  увагу!

Документи, видані на території іноземних держав подаються  засвідчені в установленому законодавством порядку (легалізація, апостиль) з перекладом на українську мову, засвідченим нотаріально, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

Як отримати готовий паспорт громадянина України:

Не пізніше як протягом календарного місяця з дня отримання SMS про готовність паспорта звернутись заявнику особисто до того центру обслуговування громадян, де було здійснено прийом документів для його оформлення.

Для отримання рекомендовано з собою мати свідоцтво про народження.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги - 0-800-213-103, за яким кожен може отримати необхідну інформацію щодо надання правової допомоги.

Начальник відділу Тульчинське бюро правової допомоги   Руслан Швець

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)