A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Тульчинська міська об'єднана територіальна громада
Вінницька область, Тульчинський район

ЗАПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ

Дата: 14.03.2019 08:29
Кількість переглядів: 54

? Чи зарахується мені в медичний стаж, який дає право на пенсію за вислугу років, час навчання в аспірантурі, оскільки після закінчення інституту я працювала лікарем у лікарні, і робота в 1989—1990 роках на посаді інструктора районного відділу охорони здоров’я? Чи маю я право на пенсію за вислугу років?

?? Пунктом 2-1 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 збережено право на пенсію за вислугу років медичних працівників за умови, що вони на день набуття чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148-VII від 03.10.2017, тобто станом на 11 жовтня 2017 року мають вислугу років, необхідну для призначення такої пенсії.

?? Право на призначення пенсії за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення, котрі обіймають посади, визначені Переліком закладів та установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою КМУ № 909 від 04.11.1993 (далі — Перелік № 909), і після досягнення ними віку та за наявності спеціального стажу, визначеного пунктом «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» № 1788-XII від 05.11.1991 (далі — Закон № 1788).

?? Згідно з Переліком № 909 лікарі лікарняних закладів охорони здоров’я мають право на призначення пенсії за вислугу років.

?? У Примітці 3 Переліку № 909 робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах до 1 січня 1992 року, яка давала право на пенсію за вислугу років відповідно до законодавства, чинного раніше, у тому числі на посаді старшої піонервожатої, зараховується до стажу для призначення пенсії за вислугу років.

?? Завідувачі, інспектори та інструктори районних, окружних і міських (у містах, де немає районних відділів охорони здоров’я) відділів та управлінь охорони здоров’я були передбачені Переліком закладів і установ, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Ради Міністрів СРСР від 17.12.1959.

?? Отже, періоди роботи на цих посадах до 01.01.1992 р. зараховуються до спецстажу, що дає право на пенсію за вислугу років.

?? Зарахування до спеціального стажу часу навчання чинним пенсійним законодавством України не передбачено.

?? Водночас право виходу на пенсію за вислугу років незалежно від віку надається особам, вислуга років яких на відповідних посадах становить не менше як:

???? на 1 квітня 2015 року — 25 років; 
???? на 31 грудня 2015 року — 25 років 6 місяців.

?? Якщо на зазначені дати тривалість спеціального стажу роботи менша, то пенсія за вислугу років призначається після досягнення віку від 50 до 55 років (залежно від дати народження) і за наявності спеціального стажу, зазначеного в пункті «е» статті 55 Закону № 1788 (на 11 жовтня 2017-го — 26 років 6 місяців).

?? Тож для визначення права на пенсію за вислугу років радимо Вам звернутися до будь-якого територіального управління Пенсійного фонду України з наявними документами.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь