Туристичний збір

Дата: 13.03.2019 11:47

Туристичний збір – місцевий збір, який установлюється місцевою радою. Порядок справляння туристичного збору регламентується ст. 268 Податкового кодексу. Платники – громадяни, які на території місцевої ради отримують послуги з тимчасового проживання.

Справляння туристичного збору здійснюють податкові агенти:

– адміністрації готелів, кемпінгів, мотелів, заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

– квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб на поселення в будинки (квартири) фізосіб;

– юрособи або фізособи-підприємці, які уповноважені місцевою радою справляти збір на умовах договору.

База справляння збору – загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання.

Ставка – 0,5% - для  внутрішнього туризму та 5% - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

Кошти збору зараховуються до місцевого бюджету територіальної громади.

Перелік податкових агентів зі справляння туристичного збору на території Тульчинської міської об‘єднаної територіальної громади розміщений в закладці «Туризм». Даний Перелік не забороняє сплати збору до бюджету громади іншим податковим агентам та включення їх у перелік.