Любов’ю в серці проростає рідна мова

Дата: 21.02.2019 08:28

20 лютого 2019 року у стінах гостинної Тульчинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 відбувся конкурс читців, приурочений 5-річчю Революції Гідності та Міжнародному дню рідної мови. Із вітальним словом до учасників заходу звернулася голова журі, методист відділу освіти, молоді та спорту Тульчинської міськради Соловей Н.З., яка зазначила, що 21 лютого – це день, який, за ініціативою ЮНЕСКО, відзначають щороку, починаючи з 2000 року, розповіла про події, що передували відзначенню Дня рідної мови, наголосила: українська мова розвивалася не завдяки, а всупереч - і вистояла, зберегла свою унікальність, неповторність.
Також до присутніх звернулася Кошелап С.В – заступник начальника відділу освіти, молоді та спорту Тульчинської міськради. 20 лютого – день особливий, коли переможці шкільних конкурсів читців вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні, декламуючи поезії, у яких біль і гордість за наших українців. Учасники заходу вшанували
хвилиною мовчання пам'ять про загиблих.
Конкурс проводився серед дітей та молоді у двох вікових категоріях: 10-12 років(середня вікова категорія), 13-14 років (старша вікова категорія). Конкурсанти 8 шкіл Тульчинської ОТГ( 31 учень ) представили на розсуд журі поезії, приурочені подіям Української революції 1917 – 1921рр., Революції Гідності ( учні 8-9 кл.), школярі 5-7 кл. – вірші, присвячені Великому Кобзареві. Також прозвучали твори місцевих поетів про рідну мову, мальовничу красу природи, фрагменти казок, український народний гумор.
Учасники свята продемонстрували кращі зразки художнього читання, виконавську майстерність, артистичні творчі здібності, особливо слід відзначити зразкове виразне читання поезій учнями Тульчинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2.

За рішенням журі , І місце серед учнів 5-7 класів посіли Волянська Аліна та Вакало Назар ( 5клас Тульчинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.№2, учитель Булавук Л.А. );
ІІ місце - Дерев”яга Діана (учениця 7кл. НВК ЗШ І- ІІІ ст..№3- гімназії м. Тульчина), Варчик Катерина (учениця 5класу Тульчинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2);
ІІІ місце - Швець Анастасія (учениця 7кл. НВК ЗШ І- ІІІ ст..№3- гімназії м. Тульчина), Буженко Єва (учениця 5класу Тульчинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2), Семенюк Дар”я (учениця 7 класу Суворовської ЗШ І-ІІІ ст.).

Серед учнів 8-9 класів І місце - Погребна Анастасія ( учениця 8 класу Тульчинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1, учитель Боброва Л.В.);
ІІ місце - Книжник Катерина (учениця 9 класу Тульчинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1), Лучко Тетяна (учениця 9 класу Суворовської ЗШ І-ІІІ ст.), Корж Олег(учень 9 класу Суворовської ЗШ І-ІІІ ст.№1).
ІІІ місце - Сазонова Єлизавета, Бучик Андрій ( учні 9класу НВК ЗШ І- ІІІ ст..№3- гімназії м. Тульчина), Вергелес Станіслав (учень 8 класу Тульчинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2).

Полум’яне поетичне слово завжди оживає у наших душах, навчає любити і шанувати невмирущі українські традиції, свою Батьківщину. Нехай ніколи не міліє життєдайна ріка любові й шани до рідного слова у наших серцях. Тож бережімо наш скарб – рідну мову.

Заступник директора з виховної роботи НВК ЗШ І – ІІІ ст..№3 – гімназії Л.Марчуковська

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)