Директор і педагог. Професійне зростання.

Дата: 01.02.2019 16:04

31 січня 2019 року на базі НВК ЗШ І – ІІІ ст..№3 – гімназії ім.О.С.Пушкіна м. Тульчина відбувся обласний семінар директорів шкіл, що підвищують кваліфікацію у Комунальному вищому навчальному закладі «Вінницька академія неперервної освіти».

Із вступним словом до присутніх звернулася Ковальчук В.І., завідувач відділу управління освітніми закладами Комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти». Учасників семінару привітав
Митрицан М.М., начальник відділу освіти, молоді та спорту Тульчинської міської ради, та ознайомив із пріоритетними напрямами розвитку освіти  в школах Тульчинської об’єднаної територіальної громади. Освіта має змінюватися так швидко, як змінюється світ. Нова українська школа – це якісно новий крок у розвитку освіти України. Це безмежні можливості та перспективи розвитку особистості учня. А тому не втрачають актуальності класи, які навчаються за програмою «Інтелект України», - сказав М.М.Митрицан.
             Цікаву презентацію про життя школи, завдання та перспективи розвитку навчального закладу на тему: «Є у кожного рідні краї, де дитинство у мріях блукає…»- підготували заступник директора школи з виховної роботи
Марчуковська Л.Г., педагог – організатор Грибанова К.П.  На згадку про перебування у мальовничому історичному містечку, Батьківщині «Щедрика», у гостинній школі представники дитячої патріотичної організації «Січ» пов’язали
учасникам семінару жовто-блакитні галстуки – символ джурської організації, які увібрали в себе блакить безкрайого українського неба та золотисте пшеничне колосся. Урочисто і натхненно звучали величні слова Гімну школи, авторами якого є випускниця гімназії Віолетта Терпецька та учитель музики Тетяна Пахіль. Із презентацією ознайомив заступник директора школи з навчально – виховної роботи Бабарика К.В. та учні – представники дитячої
патріотичної організації «Січ».
               Із вітальним словом до присутніх звернувся директор школи Швець В.І. та відкрив засідання педагогічної ради на тему: «Формування безпечного освітнього простору, запобігання булінгу в Новій українській школі». Наразі
проблема булінгу в Україні спостерігається у стосунках між дітьми, учителями та батьками. Цією проблемою зацікавилися державні структури, і як наслідок - у Кодексі України про адміністративні правопорушення, з’явилася
нова стаття 173 «Булінг учасника освітнього процесу». Виходячи із вищезазначеного та проблематики булінгу, виступаючий запропонував учасникам семінару взяти участь у засіданні педагогічної ради –тренінгу.
  Заслухано доповідь  заступника директора школи з навчально – виховної роботи Нестеренко О.А. на тему: «Булінг: причини та наслідки, результати міжнародних досліджень проявів булінгу в школі». Виступаюча зробила детальний аналіз причин проявів булінгу, ознайомила із результатами досліджень учених, зазначила, що пропагування здорових стосунків є головним способом запобігання булінгу і створення безпечної і приязної атмосфери в школі. У закладах освіти вирішальна роль у боротьбі з булінґом належить учителям. Проте впоратися з цією проблемою вони можуть тільки за підтримки керівництва школи, батьків, представників місцевих органів влади та громадських організацій.
Упродовж проведення педради новопризначені директори ознайомилися з цікавими вправами, способами подолання булінгу, які запропонувала практичний психолог школи Доровських Л.А.. Зокрема, це інтерактивні вправи «Яблука», «Долоньки», «Я і проблема насильства»,  перегляд та обговорення відеоролика «Я подолаю булінг», вправи «Рука допомоги», «Історії з життя». Цікавою формою на педраді була запропонована робота в групах: «Практикум: профілактика і припинення булінгу». Результатом співпраці стало створення б дорожньої мапи подолання проявів булінгу. Учасники представили та захистили роботи.
Майстер - клас на тему: «Зміни себе - і світ  навколо тебе зміниться!» провів Бабарика К.В., заступник директора школи з навчально-виховної роботи, учитель біології. Метою проведення майстер-класу стало формування стійкої
мотивації учителя до здійснення ефективної професійної діяльності. Заняття пройшло під гаслом: «Складність полягає не у сприйнятті нових ідей, а у відмові від старих стереотипів».
Учасники семінару ознайомилися з освітнім середовищем, створеним для учнів класів НУШ, творчою лабораторією  класоводів та отримали справжню насолоду від екскурсії до палацу Потоцьких,  музею М.Леонтовича. Семінар проходив у дружній  творчій атмосфері та завершився засіданням круглого столу «Коло ідей». Кожен учасник семінару на добру згадку про наше історичне мальовниче місто отримав фотоальбом «Тульчин – вчора, Тульчин – сьогодні» (автор В.О.Вігуржинський) від Тульчинської міської ради.

Марчуковська Л.Г., заступник директора школи з виховної роботи

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)