Заклади культури Тульчинщини в єдності традицій та інновацій

Дата: 09.11.2018 11:30

8 листопада 2018 року в м. Тульчині в залі засідань районної ради та райдержадміністрації відбувся регіональний форум культури «Заклади культури Тульчинщини в єдності традицій та інновацій».

На форум завітали заступник голови Вінницької обласної ради Михайло Кременюк та начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації Станіслав Городинський. Поважні гості привітали присутніх з Днем працівника культури та майстрів народного мистецтва.

У форумі взяли участь Тульчинський міський голова об’єднаної територіальної громади Валерій Весняний, голова райдержадміністрації Віталій Чуба, заступник голови райдержадміністрації Вадим Шклярук, заступник голови районної ради Надія Григорьєва, сільські, селищні голови, керівники (представники) обласних і районних закладів культури, структурних підрозділів райдержадміністрації, громадських формувань, мистецьких колективів, представники засобів масової інформації та ін.

На форумі говорили про сучасний стан галузі культури на Тульчинщині, здобутки і проблеми, розвиток мережі в умовах децентралізації, кадрове забезпечення галузі, реалізацію масштабних, резонансних та місцевих культурно-мистецьких проектів, залучення інвестицій.

Міський голова Валерій Весняний виступив з презентацією на тему «Перетворення закладів культури на сучасні центри для об’єднаної територіальної громади». У своєму виступі Валерій Михайлович розповів про покращення матеріально-технічної бази закладів культури, про роботу музеїв, клубів, бібліотек, дитячих музичних шкіл. Виокремив найцікавіші культурно-масові заходи, що відбулися протягом року в громаді: ІІ-й Міжнародний  фестиваль Operafest Tulchyn, проект «Заглянути в очі цілого життя», 5-річчя фольклорного колективу «Калинове гроно», святкування Дня міста та інші. Важливим є започаткування фестивалю Традиційних подільських страв «Диво з горнятка», який пройшов 12 жовтня у селі Тиманівка. Міський голова наголосив, що свято тиманівської каші має стати традиційним. Згадав також і про  сучасні масштабні культурні проекти, які реалізовуються спільно з Українським культурним фондом у місті Тульчин - «Леонтович Арт-квартал» та «Меридіан Щедрик». Значним кроком для розвитку культури стало підписання угоди про співпрацю з містом Покровськ (Донецька область).

Поділилися досвідом розвитку галузі культури представники Іллінецької ОТГ та Барської  ОТГ.

Проаналізувавши нинішні умови розвитку культури Тульчинського району, можна сказати, що кожному є над чим працювати і разом з тим кожен прикладає максимум зусиль для покращення умов праці та підняття рівня проведення культурно-масових заходів.

На завершення представники органів влади вручили працівникам у сфері культури нагороди та грошові премії за високий професіоналізм, багаторічну сумлінну працю, особистий вагомий внесок у розвиток культури громади та з нагоди професійного свята.