Культурна дипломатія України: світовий тріумф "Щедрика"

Дата: 03.10.2018 16:08

3 жовтня 2018 року відбулося урочисте відкриття вуличної фотовиставки «Культурна дипломатія України: світовий тріумф «Щедрика».

За ініціативи Покровської міської ради (Донецька область) та Тульчинської міської ради (Вінницька область), підтримки Українського союзу промисловців і підприємців та Торговопромислової палати України обласними містами країни у період з вересня по грудень 2018 року демонструється вулична фотовиставка «Культурна дипломатія України: світовий тріумф Щедрика», яка популяризує історичні гастролі Української Хорової Капели країнами Європи і Америки з 1919 по 1924 роки. Під час хорового турне, колектив презентував світу відому українську колядку «Щедрик» в обробці Миколи Леонтовича, яка нині є найбільш пізнаваною різдвяною піснею у світі.

Фотовиставка анонсує організацію ювілейного турне з травня по грудень 2019 року кращого українського хору країнами Європи (Австрія, Бельгія, Великобританія, Німеччина, Франція, Чехія, Швейцарія) і Америки (США, Канада), який стане переможцем конкурсу «Щедрик-фест». Хоровий конкурс відбудеться у місті Покровськ у грудні 2018 року. Офіційний старт ювілейного світового турне хору розпочнеться у травні 2019 року з міста Вінниці, де Симоном Петлюрою було підписано Указ про створення Української Хорової Капели, яке має на меті не тільки популяризацію історії «Щедрика», а і просування українських економічних інтересів за підтримки культурної дипломатії України. Фіналом ювілейного турне стане виступ зведеного хорового колективу у штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй, як символ устремління України до миру.