Невчасно перераховано сплачені податки: хто відповідатиме

Дата: 18.12.2017 15:52

Банк несе відповідальність за своєчасне виконання платіжних доручень клієнтів на перерахування обов’язкових платежів до бюджетів або державних цільових фондів.

Водночас податковий борг платника податків, який виник з вини банку, залишається за таким платником і підлягає перерахуванню ним до бюджету.

Тобто, незважаючи на причину несплати податкових зобов’язань, зокрема, у разі порушення банком строків виконання доручень клієнтів на переказ коштів, платник податків не звільняється від обов’язку сплатити основну суму податкового боргу. У свою чергу, фіскальний орган здійснить зарахування коштів у рахунок погашення податкових зобов’язань, згідно із черговістю погашення податкового боргу (п.87.9 ст.87 ПКУ).