офіційний сайт

5 жовтня - Всесвітній День вчителя! Вічною зорею сяють над землею Сонце, хліб і вчителя ім’я

Щорічно, 5 жовтня, у понад ста країнах відзначається День вчителя, який був заснований в 1994 році як Всесвітній День вчителя. День вчителя – професійне свято всіх працівників сфери освіти. Історичною передумовою фундації Дня вчителя стала Спеціальна міжурядова конференція, скликана ЮНЕСКО 5 жовтня 1966 року в Парижі, яка прийняла у співпраці з МОП Рекомендацію «Про становище вчителя». З моменту її прийняття, дана Рекомендація вважається набором керівних принципів для сприяння підвищенню статусу вчителів в інтересах якісної освіти.

Минатимуть роки, віки, тисячоліття, змінюватимуться знання і ремесла, оновлюватиметься зміст праці… Та поки триватиме на Землі життя, незмінними залишаться Любов і Добро, яку несе й випромінює Вчитель. Адже вчителі – це люди непересічні, милосердні і мудрі. Учитель -  це покликання і важка щоденна праця.

Шановні вчителі! Наше суспільство довірило Вам свій найцінніший скарб – дітей та молодь. У ваших руках і доля кожної особистості, і доля держави. Від Вашої праці у значній мірі залежить не лише рівень освіченості нашого суспільства, але й те, які духовні та культурні цінності будуть успадковані майбутніми поколіннями.

Дорогі вчителі, Ви сумлінно виконуєте свій професійний обов’язок, ведете не лише у світ знань нашу юнь, а й формуєте особистість, закладаєте у юні душі моральні принципи громадянина й патріота, вчите пізнавати нове і пам’ятати про те, якого ми роду.

Незважаючи на всі складнощі, система освіти зберігає свій творчий потенціал, вона оновлюється, збагачується новими ідеями, утверджує демократичні засади. Запорукою позитивних змін у системі освіти є поліпшення умов життя і праці освітян, підвищення соціального статусу та ролі вчителя.

Вірю, що Україна гідно утвердиться у світовому просторі як авторитетна, розвинена і демократична держава, а освіта завжди буде у центрі її турботи.

Шановні вчителі!  Від імені апарату міської ради, виконавчого комітету, депутатського корпусу та від себе особисто  бажаю вам і вашим сім’ям міцного здоров’я, повного, як пшеничний колос, щастя. І нехай усвідомлення високого професійного покликання – бути апостолами  світлоносного, правдивого, мудрого, добродійного, додасть Вам сили і натхнення у Вашій праці. Низький уклін Вам, дорогі вчителі!

З повагою, міський голова                                      Валерій Весняний