План заходів відділу освіти, молоді та спорту Тульчинської міської ради на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти  «Нова українська школа»

Дата: 23.01.2018 09:27

1.  Удосконалити навички вчителів початкової школи шляхом:

1.1  проведення  тренінгу з учителями 1-х класів

Відділ освіти, молоді та спорту Тульчинської міської ради, методична служба

Упродовж 2018 року

1.2  підвищення кваліфікації вчителів початкової школи та предметників  щодо впровадження нового Державного стандарту початкової школи на базі ВАНО

Упродовж 2018 року

1.  Ознайомити педагогічних працівників закладів освіти шляхом проведення семінарів, нарад, круглих столів  з професійними стандартами педагогічної діяльності :

2.1  вчителя початкової школи;

ІІ квартал 2018 р.

2.2.    керівника школи;

ІІІ квартал 2018 р.

2.3.     вчителя - предметника закладу загальної середньої освіти.

ІІ квартал 2019 р.

1. Сформувати мережу профільних шкіл за результатами інвентаризації наявних  (МНВК та профільних класів ЗЗСО)

Відділ освіти, молоді та спорту Тульчинської міської ради

III квартал 2019 р.

1. Створити перспективну мапу :

4.1   мережі академічних ліцеїв;

Тульчинська міська рада (за згодою), Відділ освіти, молоді та спорту Тульчинської міської ради,

III квартал 2019 р.

4.2  мережі опорних шкіл з урахуванням перспектив .

Тульчинська  міська рада  (за згодою), Відділ освіти, молоді та спорту Тульчинської міської ради.

II квартал 2025 р.

ІІІ

5. Проводити   навчальні семінари для керівників шкіл та  готувати методичні  матеріали для роботи .

Відділ освіти, молоді та спорту Тульчинської міської ради, методична служба

Упродовж 2018—2019 років

6. Забезпечити ефективне управління загальною середньою освітою, що сприятиме реальній автономії школи, шляхом:

6.1  розвитку інституційної спроможності закладів загальної середньої освіти розробляти і розвивати власні освітні програми відповідно до Державного стандарту повної загальної середньої освіти (академічна автономія);

Упродовж 2018—2019 років

6.2. надання можливості закладам загальної середньої освіти змінювати статус бюджетної установи на статус неприбуткової організації із збереженням податкових пільг і отримання фінансової автономії;

Тульчинська міська рада(за згодою), Відділ освіти, молоді та спорту Тульчинської міської ради.

Упродовж 2018—2019 років

6.3 переходу до механізму призначення керівників закладів освіти за результатами відкритого конкурсу відповідно до вимог професійного стандарту педагогічної діяльності;

Тульчинська міська рада (за згодою)Відділ освіти, молоді та спорту Тульчинської міської ради

IV квартал 2019 р.

6.4 функціонування механізму громадського нагляду за діяльністю закладу загальної середньої освіти (наглядова або піклувальна рада).

Тульчинська міська рада(за згодою), Відділ освіти, молоді та спорту Тульчинської міської радизаклади освіти

ІV квартал 2018 р.

7.  Перейти до механізму обов’язкового оприлюднення закладами загальної середньої освіти даних про всі кошти, які надходять з бюджету та інших джерел.

Відділ освіти, молоді та спорту Тульчинської міської радизаклади освіти

Грудень 2017 р.

8. Брати участь у проходженні дистанційних курсів для підвищення кваліфікації вчителів:

8.1  початкової школи упродовж  II кварталу 2018 р.;

8.2  базової школи упродовж III кварталу 2020 року;

Відділ освіти, молоді та спорту Тульчинської міської ради, методична служби

8.3  старшої профільної школи упродовж 2022 року.

Відділ освіти, молоді та спорту Тульчинської міської ради, методична служба

9. Створити нове освітнє середовище  для здобувачів освіти  відповідно до:

9.1 методичних рекомендацій щодо організації освітнього середовища у шкільних приміщеннях;

II, ІІІ квартали 2018 р.

9.2 стандартів щодо створення освітнього середовища для дітей з особливими потребами, подолання архітектурних бар’єрів.

Упродовж 2018 р.

10. Забезпечити  школи меблями, обладнанням і дидактичними матеріалами, необхідними для впровадження  компетентнісного навчання.

Упродовж 2018—2020 років.

11. Долучатися до участі у моніторингових дослідженнях.

Відділ освіти, молоді та спорту Тульчинської міської ради, методичний кабінет

Упродовж 2018-2022 років.

12. Здійснити організаційну роботу щодо проведення ліцензування закладів дошкільної та загальної середньої освіти Тульчинської  міської ради .

Відділ освіти, молоді та спорту Тульчинської міської ради

І- ІІ квартал 2018 р.