Шевченкіана – 2018

Дата: 13.03.2018 08:59

Фото без опису

Березневі дні для кожного українця хвилюючі та особливі, бо відзначає вся українська спільнота роковини від дня народження Т.Шевченка. Дев’ятикласники трьох міських шкіл долучилися до відзначення 204-річчя від дня Кобзаря.

12 березня на базі Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст. №1 відбувся « Шевченко-квест». Така форма роботи представлена у місті вперше. Учні з відповідальністю підійшли до цієї справи: детально опрацьовували біографію, читали твори поета, знайомилися із малярською спадщиною Шевченка-художника.

Організатором заходу виступив відділ освіти, молоді та спорту Тульчинської міськради, провела квест методист Соловей Н., яка і звернулася із напутнім словом до конкурсантів. Після чого відбулося представлення команд ( назва, девіз, до речі, за кредо своєї групи вибрали учні відомі афоризми Кобзаря). Перше завдання  - представлення поезії І.Малковича, бо саме він став лауреатом Шевченківської премії у 2017р., звучала оригінальна, самобутня поезія Малковича. Потім команди отримали маршрутні листи  - і вирушили у пошук: хто ж він, ця геніальна людина – Т.Г.Шевченко.

Учні по-новому розкрили особистість поета-громадянина, ще раз дослідили його творчість. Цікавими були  пошукові станції: «Секретна абетка» ( за допомогою криптограми розгадати прислів’я про Тараса), « Цікава математика» ( завдяки математичним прикладам та задачам визначити головні дати у життя Шевченка),  « НЛО» ( невпізнаний літературний герой), « Шевченко англійською» тощо. Не були осторонь і болільники, які прийшли підтримати своїх однокласників. Між ними теж були проведені відповідні змагання ( розгадування ребусів, декламація творів поета, зокрема учениця 9 кл. Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст. №1 Мудрик А. виконала пісню на слова Т.Шевченка « Зоре моя вечірняя», озвучення лотів, скриня питань).

Пізнавально, захоплююче, творчо, з гумором пройшов квест. Міська рада презентувала переможцям Тлумачні словники української мови.

1 місце посіли учні Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст.№1,

2 – Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст.№2,

3 – НВК ЗШ І-ІІІ ст.№3.

Вітаємо учасників дійства та бажаємо нових творчих звершень.

Фото без опису