МУЗЕЙ КВАРТИРА ВИДАТНОГО УКРАЇНСЬКОГО КОМПОЗИТОРА МИКОЛИ ДМИТРОВИЧА ЛЕОНТОВИЧА

Музей гостинно запрошує всіх бажаючих відвідати унікальну експозицію видатного українського композитора М.Д. Леонтовича.

Телефон: 2-27-50.

В грудні 1977 року з нагоди 100-річчя з дня народження видатного українського композитора М.Д. Леонтовича в м. Тульчині відкрито музей – квартиру М. Леонтовича.

Перед входом до приміщення музею – меморіальна дошка з відповідним написом.

Коли була жива донька композитора Галина Леонтович, музей складався з меморіальної кімнати та кімнати, яка розповідала про творчий шлях композитора. Саме вона зберегла та передала музею багато речей батька.

Особливо унікальним є фортепіано композитора. Ось як згадує про це Галина Леонтович: « Ось за ним у сувору зиму сидів у голоді і холоді батько. Закутає ноги ковдрою, хукає на пальці і грає, грає, наче не помічає жорстокої дійсності. Для нього існувала тільки музика. Мама створила максимальні умови для його творчого спокою і настрою. Вона, очевидно розуміла, ким є  і ким залишається Леонтович для України..»

Сьогодні музей-квартира М. Леотовича складається з трьох експозиційних кімнат та двох  меморіальних кімнат.

У затишних кімнатах – камертон, диригентська паличка та особисті речі Леонтовича, диван робочий стіл, бюст відомого українського скульптора Галини Кальченко, дорожній  чемодан, письмовий стіл та інші речі композитора.

Унікальним експонатом музею є диван на якому провів свою останню ніч  композитор.

Особливу увагу відведено в експозиції музею його творчій діяльності в місцевому єпархіальному жіночому училищі де композитор викладав  співи – фото випускників училища, особисті речі учениць єпархіального училища та подарунки, які були подаровані дорогому вчителю.

Меморіальні кімнати прикрашають художні  картини Вікторії Леонтович.

В музеї завжди людно – масові заходи, творчі зустрічі, ювілеї композитора, екскурсії є повсякденною творчою практикою для працівників музею.