Меценат міста Тульчина

Відповідно до рішення 15 сесії  5-го скликання Тульчинської міської ради від  17.08.2007року Про присвоєння звання “Меценат міста Тульчина“ № 348, з метою вшанування громадян , які протягом року здійснили значні благодійні внески у розвиток міста відповідно ст. 2.2.4 Статуту  територіальної громади м.Тульчина , керуючись ст.26  Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні “, Тульчинська міська рада започаткувати відзнаку “Меценат міста Тульчина“ та затвердила Положення про присвоєння звання “Меценат міста Тульчина“.

Положення про відзнаку Тульчинської міської ради МЕЦЕНАТ МІСТА ТУЛЬЧИНА

Додаток №1 рішення  15 сесії  5-го скликання від  17.08.2007 року

1. Загальні положення

1.1 Відзнакою Тульчинської міської ради  “Меценат міста Тульчина“ нагороджуються особи – громадяни  України та іноземних держав, які протягом року здійснили найбільший благодійний внесок у будь – який із основних напрямів, благодійної діяльності, незалежно від форми.

1.2  Основні напрями благодійної діяльності :

- сприяння практичному здійсненню місцевих програм, що спрямовані на поліпшення соціально - економічного становища;

- поліпшення матеріального становища набувачів благодійної допомоги. Сприяння соціальній реабілітації малозабезпечених безробітних, інвалідів, інших осіб; які потребують піклування, а також подання допомоги особам, які через свої фізичні або інші вади обмежені в реалізації своїх прав і законних інтересів;

- подання допомоги громадянам, які постраждали внаслідок стихійного лиха, економічних, техногенних та інших катастроф, в результаті соціальних конфліктів, нещасних випадків, а також жертвам репресій, біженцям;

- сприяння розвитку науки і освіти, реалізації науково - освітніх програм, подання допомоги вчителям, вченим, студентам, учням;

- сприяння розвитку культури, в тому числі реалізації національно -культурного розвитку;

- подання допомоги талановитій творчій молоді;

- сприяння охороні і збереженню культурної спадщини, історико -культурного середовища, пам'яток історії та культури, місць поховання;
     - подання допомоги у розвитку видавничої справи, засобів масової інформації, інформаційної інфраструктури;
     - сприяття розвитку природно - заповідного фонду та природоохоронної справи;
    - сприяння розвитку охорони здоров'я, масової фізичної культури, спорту і туризму, пропагування здорового способу життя, участь у поданні медичної допомоги населенню та здійснення догляду за хворими, інвалідами, одинокими, людьми похилого віку та іншими особами, які через свої фізичні, матеріальні чи інші особливості потребують соціальної підтримки та піклування;
     - сприяння захисту материнства та дитинства, подання допомоги багатодітним та малозабезпеченим сім'ям.

1.3.Форми здійснення благодійної діяльності:

- одноразова фінансова, матеріальна та інша допомога;
     - систематична фінансова, матеріальна та інша допомога;
     - фінансування конкретних цільових програм;
     - допомога на основі договорів (контрактів) про благодійну діяльність;
     - дарування або дозвіл на безоплатне (пільгове) використання об'єктів власності;
     - дозвіл на використання своєї назви, емблеми, символів;
     - подання безпосередньо допомоги особистою працею, послугами чи передачі результатів особистої творчої діяльності;
     - прийняття на себе витрат по безоплатному, повному або частковому утриманню об'єктів благодійництва;
     - інші заходи, не заборонені законом.

1.4 Право присвоєння звання “Меценат міста Тульчина“ належить Тульчинській міській раді Вінницької області. Звання “Меценат міста Тульчина“ присвоюється рішенням сесії Тульчинської міської ради.

1.5 Звання “Меценат міста Тульчина“ присвоюється щорічно на святкування  Дня міста Тульчина. Рішення сесії міської ради   “Про  присвоєння звання “Меценат міста Тульчина“ набуває чинності з моменту його оголошення на урочистій церемонії.

1.6 Особам, яким присвоюється звання  “Меценат міста Тульчина“, вручається відповідно  Посвідчення  Меценат міста Тульчина  Диплом Меценат міста Тульчина, нагрудний знак  “Меценат міста Тульчина“ .

1.7 Звання “Меценат міста Тульчина“ може присвоюватись як фізичним так і юридичним особам не більше 5-ти особам щороку

1.8 Відзнаки Мецената міста Тульчина вручаються міським головою , чи , за його дорученням заступником міського голови або секретарем міської ради.

2. Порядок представлення до нагородження

2.1 Відділу обліку та звітності Тульчинської міської ради  узагальнені матеріали про надану благодійну допомогу  ( в грошовому виразі ) подавати на розгляд постійних комісій  Тульчинської міської ради до  1 вересня щороку.

2.2 Постійні комісії підводять остаточні підсумки , визначають переможців , складають відповідні протоколи і виносять кандидатури на присвоєння звання  “Меценат міста Тульчина “ на розгляд сесії міської ради.

3. Порядок носіння відзнаки

3.1 Нагрудний знак “Меценат міста Тульчина“ носять на грудях з лівого боку.